‘Zelfmanagement geeft je vrijheid’

Array

In de bijlage ‘Hart & Bloedvaten’ van de Telegraaf werd in maart het artikel ‘Zelfmanagement geeft je vrijheid’ geplaatst. Hierin vertellen Ron van ’t Land en Cees de Graaff over zelfmanagement voor antistollingspatiënten met behulp van het Digitaallogboek.nl, het beveiligde patiëntenportaal van Portavita.

Cees de Graaff was in 2002 één van de eersten in Nederland die als antistollingspatiënt aan zelfmanagement ging doen. Vrijheid noemt De Graaff als grootste pluspunt van zelfmanagement. ‘Je bent niet gebonden aan de trombosedienst en daardoor veel mobieler. En tegelijk heb je wel de trombosedienst als expertisecentrum achter je. Ik meet en doseer zelf, maar de trombosedienst kijkt mee via het Digitaallogboek. Dat geeft een veilig gevoel.’

hart-en-vaatziekten1‘Men is alerter op het doorgeven van informatie en misschien ook op het goed innemen van de medicatie. De patiënt neemt actiever deel aan het geheel en heeft meer eigen verantwoordelijkheid. De meeste patiënten, ook oudere mensen, zijn hier uiterst tevreden over en willen niet meer terug naar hoe het vroeger ging.’ Aldus Ron van ’t Land, arts en directeur van Stichting Rode Kruis Trombosedienst Neder Veluwe.

Wilt u meer informatie over zelfmanagement, neem dan contact op met uw trombosedienst.

Lees hier het volledige artikel: ‘Zelfmanagement geeft je vrijheid'[PDF]

Bron: Portavita

Redactie Medicalfacts/ Janine Budding

Ik heb mij gespecialiseerd in interactief nieuws voor zorgverleners, zodat zorgverleners elke dag weer op de hoogte zijn van het nieuws wat voor hen relevant kan zijn. Zowel lekennieuws als nieuws specifiek voor zorgverleners en voorschrijvers. Social Media, Womens Health, Patient advocacy, patient empowerment, personalized medicine & Zorg 2.0 en het sociaal domein zijn voor mij speerpunten om extra aandacht aan te besteden.

Ik studeerde fysiotherapie en Health Care bedrijfskunde. Daarnaast ben ik geregistreerd Onafhankelijk cliëntondersteuner en mantelzorgmakelaar. Ik heb veel ervaring in diverse functies in de zorg, het sociaal domein en medische-, farmaceutische industrie, nationaal en internationaal. En heb brede medische kennis van de meeste specialismen in de zorg. En van de zorgwetten waaruit de zorg wordt geregeld en gefinancierd. Ik ga jaarlijks naar de meeste toonaangevende medisch congressen in Europa en Amerika om mijn kennis up-to-date te houden en bij te blijven op de laatste ontwikkelingen en innovaties. Momenteel ben doe ik een Master toegepaste psychologie.

De berichten van mij op deze weblog vormen geen afspiegeling van strategie, beleid of richting van een werkgever noch zijn het werkzaamheden van of voor een opdrachtgever of werkgever.

Recente artikelen